27 жовтня 2017 р., м. Гадяч

Підведено підсумки результатів напрацювань робочих груп, які були сформовані на практичному тренінгу для менеджерів міста в рамках проекту Міністерства культури України: "Пілотні культурні ініціативи для локальних змін" 7-8 червня 2017 року в м.Гадяч

Майже всі робочі групи по завершенню проекту продовжували реалізовувати опрацьовані ідеї. За два місяці силами небайдужих мешканців, за підтримки міської влади та підприємців міста, було облаштовано дитячий майданчик, проведено кілька опитувань, які допомогли визначити пріоритети при облаштуванні рекреаційних територій, просунулася тема "Гадяч - місто-сад", розквітнувши трояндами в дбайливих руках жителів.

 

Мета зустрічі:

- відзначення результатів роботи

- аналіз проблем, які не сприяли реалізації опрацьованих ідей

- пошук можливостей для завершення проектів

 

Під словом "вийшло" учасники здебільшого відмітили згуртованість та неочікуваний позитивний відгук громади при залученні її в процес реалізації ідей

"найгірше, що сталося чи не вийшло" - конфлікти небайдужих учасників в процесі реалізації проекту, пасивність тих, від кого очікувалася підтримка, відсутність мотивації для завершення кожного з етапів роботи

 

За розмовою з Вітеком Хебановські стало очевидно, що активні учасники воркшопу могли б вирішити більшість питань, об'єднавшись та допомагаючи один одному за потреби.
Діяльність кожного із учасників, які мали різні напрацювання з обраних тем раніше, стала більш цілеспрямованою та конкретною, націленою на результат.
Виявилося, що труднощі при реалізації виникали здебільшого від пасивності громади, від нерозуміння пріоритетності задач, або за браком часу.

 

Також мали місце конфлікти, на яких ми і зупинилися детальніше.
Вітек Хебановські розповів про види конфліктів та причини виникнення конфліктних ситуацій, як сприймати та розуміти конфлікт. "Конфлікт - невідємна складова кожного серйозного проекту, важливо не уникати конфліктів, а вчасно їх розпізнати та усунути недоліки, які їх спричинили. Часто саме конфлікт направляє на вірний шлях, активізує та згуртовує, підказуючи нові рішення та ідеї." - говорив Вітек Хебановські.

 

Учасники разом підсумували, що будь-яка дія, чи то ідея,чи то серйозний проект, починається з кожного. І тільки разом, прислухаючись один до одного та підтримуючи, можна здійснити найнеймовірніші речі, наповнивши життя міста цікавими та незабутніми подіями.