Ми навчаємося

5 липня 2018 р., м. Гадяч

Академія культурного лідера/Cultural Leadership Academy. Децентралізація в культурній сфері

 

З травня 2018 року представниця ГО "Гадяч дружній", Поліна Вєтрова, навчається в Академії культурного лідера в складі групи сумського регіону.
Впродовж пяти модулів учасники академії досліджують культурний потенціал власних регіонів, проводять аналіз проблем та можливостей сфери культури, беруть участь в розробці Стратегії розвитку культури України, отримують безцінний досвід проведення навчальних заходів для представників сфери культури власної громади.
Проект реалізує
Міністерство культури України у співпраці з Goethe-Institut та українським Інститутом культурної політики (ICP).


"Основні цілі проекту:

- підтримка діячів локального рівня з малих громад та міст у здійсненні своєї керівної ролі;

- передача їм знань про партиципативні проекти і способи роботи;

- передача інструментарію з культурних та економічних процесів планування, на основі «Cultural Mapping» та «Cultural Idea Designing»;

- підтримка у проведенні реалістичного аналізу специфічних культурних ресурсів та потенціалу, пошуку локальних та регіональних синергій, а також в розробці концепцій та принципів культурного й економічного розвитку малих міст та провінцій;

- налагодження мережевих зв'язків між ними та культурними неурядовими організаціями з одного боку та представниками туризму, локальної економіки та інших інтересів.

 

Пілотний проект розраховано на термін – 1,5 року, а його учасники - носії повноважень з прийняття рішень на локальному і регіональному рівні та окремі керівники, менеджери і співробітники культурних закладів та неурядових організацій."  (інформація з сайту Мінкультури)

 


5 листопада 2017 р., м. Гадяч

Організація та участь у практичному тренінгу для менеджерів міста за підтримки Міністерства Культури України

 

7-8 червня 2016 року в м. Гадяч проведено практичний тренінг для представників влади та громади міста.

Випускники першого етапу навчання на практиці засвоїли навички залучення громади в формуванні проектів, зробили перший крок до ефективної командної роботи.

 

Результатом навчання є розширення кордонів розуміння культури та партисипації, створення проектів, які відповідають таким основним критеріям:
- залучення громади;

- робота в команді;

- реалізація на території міста.

За три місяці підбили підсумки роботи груп, серед яких були вже реальні реалізовані проекти.

 

Тренером виступив міжнародний експерт Вітольд Хебановскі
Організатори тренінгу: ГО "Гадяч дружній" за підтримки Міністерства культури України спільно з Гадяцьким коледжем культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, відділом культури і спорту Гадяцької ОДА та Гадяцькою міською радою.
Детальніше тут

 

Поліна Вєтрова


 1 серпня 2016 р., м. Гадяч

Участь в Семінарі  "Кращі практики самоврядування. Демократія участі" 

 

26-27 липня 2016 року представники ГО "ГАДЯЧ ДРУЖНІЙ" Лариса Максимів та Наталія Денисенко відвідали семінар "Кращі практики самоврядування. Демократія участі" для органів місцевого самоврядування, державних адміністрацій та громадських активістів Полтавської області, який відбувся у с.Копили Полтавського району. 

На семінарі нам розповідали, як використовувати кращі практики місцевого самоврядування для розвитку своїх громад та складати проектні заявки, націлені на вирішення проблем у своїх громадах.
Тренерами семінару були чудові люди: Ганна Кіященко, Віктор Бобиренко, Ірина Гарець.
Організатори семінару: Полтавська філія Суспільної служби України.
Ми приємно здивовані, що в семінарі взяли участь люди різної вікової категорії, які працюють у різних державних структурах та представники студентських парламентів Полтави та Харкова. Радує те, що ми всі ідемо до однієї мети - "Покращити нашу рідну домівку - Україну".
Ми зробили висновок: якщо ми всі будемо діяти та співпрацювати разом, то зможемо досягти немалих успіхів для покращення життя в нашому місті!
Такі подорожі та навчання - надихають на активну роботу і підказують цікаві шляхи для реалізації ідей))

Лариса Максимів